پاسخ پرسش مهر ۹۷ رئیس جمهور

حتماً از خود می‌پرسید که بالاخره کارکردهای پرسش مهر چیست؟ شاید بگویید اگر شاگردی نخواهد پژوهش کند معلم هیچ کاری نمی‌تواند انجام دهد و برای چنین بچه‌هایی هم مهم نیست که چه نمره‌ای بگیرند. دانش آموزی هم که پژوهشگر است نیاز به پژوهش پرسش مهر ندارد چون محور های بیشتری برای مسابقه وجود دارد.

پاسخ به پرسش مهر ۹۷ رئیس جمهور

معلمان می‌توانند با ایجاد جوی صمیمی در کلاس و حس رقابتی دوستانه همه دانش آموزان را مشتاق پاسخ دادن به سوالاتپرسش مهر نمایند. چرا که یکی از راه‌های مهم برای یادگیری مطالب اجتماعی طرح پرسش مهر است، چون با مطرح کردن پرسش مهر که خود پیرامون مسائل زندگی است با مسائل اجتماعی آشنا می‌شوند؛ چه بسا چنین مُشکلات اجتماعی برای اکثر آنان پیش آمده و قادر به پرسیدن نشده باشند. پرسش مهر دقت دانش آموزان را بالا می‌برد، با مشکلات آشنا می‌شوند

منبع : research-week

پاسخ من: پارسال از جمله تجربیاتی که بدست آوردم این بود که همیشه درس خوان بودن و زرنگ بودن در کلاس مهم نیست بلکه ادب انسان شخصیت او را میسازد من در درس های زیادی مهارت زیادی داشتم که در این زمینه معلم عزیز و گرانقدر ما آقای مرسل دهقان معلم ریاضی و آقای ناظم معلم کار و فناوری و آقای نوید عباسی معلم علوم تجربی برای کلاس ما زحمت زیادی کشیدند نه تنها این معلم ها بلکه همه ی معلم های ما با جان و دل زحمت کشیدند و جای تقدیر و تشکر دارند همه ی انسان ها با چشمی متفاوت به دنیا نگاه میکنن من هم یکی از این افراد هستم که میخواهم همه ی دنیا از علم و دانش ایرانیان در حیرت بمانند وقتی که حسین فهمیده نوجوانی هم سن و سال من بود با شجاعت نارنجک به کمر بست و زیر تانک رفت او با این کار شجاعانه ی خود نتنها از میهن خود دفاع کرد بلکه به همه ی جهان نشان داد که ایرانیانی که در تاریخ این همه به آنها ظلم شد چه دل و جرعتی دارند و اصلا من خودم افتخار میکنم که یک ایرانی هستم من نیز میخواهم مثل شهید فهمیده با علم و دانشم به جهان بفهمانم که ایران را دست کم نگیرند. روزی میرسد که همه دنیا از قدرت ایران متحیر می مانند با تشکر بنده مهدی صمدیان از کلاس نهم1 مدسه شهید باکری نمونه دولتی گوگ تپه هستم.